kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Virusi i Obamas sërish vërshon internetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Virusi i Obamas sërish vërshon internetin   Thu Aug 27, 2009 9:27 am

Virusi i Obamas sërish vërshon internetinTre milionë e gjysmë kompjuterë të infektuar brenda vetëm 24 orëve, është rezultati i vërshimit të virusit të ri kompjuterik, i cili për herë të parë është paraqitur në tetor të muajit tetor të vitit të kaluar.

Në fund të vitit të kaluar virusi i cili për shpërndarjen e vet përdorë porositë me e-mail, gjoja që lidhen me kryetarin e sapozgjedhur amerikan, ka filluar sulmin e tij në kompjuterët e përdoruesve në mbarë botën. Ekspertët e sigurisë kanë arritur që ta detektojnë me sukses dhe të përditësojnë mekanizmat e tyre kundër viruseve, mirëpo tani ai është paraqitur sërish, por me emër të ri.

Siç raportojnë ekspertët e kompanisë F-Secure, virusi kompjuterik Conficker është paraqitur sërish, mirëpo tani bart emrin Downadup.

Krimbi fshihet prapa lidhjeve të internetit të përfshira në porositë me e-mail, të cilët gjoja ridrejton në faqet zyrtare të presidentit të ri amerikan, Barack Obama.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Virusi i Obamas sërish vërshon internetin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» .Sot u rihap sërish tuneli i Kalimashit
» Serbia sërish terrorizon shqiptarët, nuk i lejon të votojnë në zgjedhje lokale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: