kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 te gjiha vicat ktu mos qelni tema

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:30 am

Polici e Dhia

Na ishte njeher nje fshatar qe po ikte ne pazar per te shitur nje dhi. E takon nje polic ne rruge dhe polici i thote qe te djelave ndalohet te shiten dhite. I merr dhine fshatarit dhe niset per ne rajonin e policise, por gjate rruges takon nje fshatar tjeter.
Ku po e con kte gomar?, pyet fshatari.
Polici: Po ca thua ore idiot, se shikon qe eshte dhi?!
Nuk po flisja me ty, i pergjigjet fshatari, por me dhin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:31 am

Gjermani, Italiani, Shqiptari dhe Greku


Ne një aeroplan ushtarak kan fluturu një Gjerman, Italian, Shqiptar dhe një Grekë. Duke fluturuar prishet një motor i aeroplanit dhe smundet me e mbajt rendesin, vullnetarisht si patriot duhet 3 veta me kcye prej aeropllanit.
Fillon i pari:
per Emrin e popullit Gjerman kcej i pari.
i dyti:
per Emrin e popullit Italian kecej edhe une,
tona i vjen reni Shqiptarit:
Per Emrin e popullit Shqiptar e xhuj ket Grekë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:31 am

Pse ...?!

Pse nuk ka pulla postale me figuren e Slobes?!
Sepse njerezit nuk do te dijne se ne cilen ane ta pshtyjne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:31 am

Femija Majmun

Nje grua hyne ne autobus me femije ne dore. Si e pau femine shoferi tha: "O bo, bo kur nuk kame pa femije me te keq"
Gruaja e ofenduar shkoi ne fund te autobusit. Mirpo nje zoteri i cili ishte i ulur afer saj e pyeti:
"Zonje pse jeni nervoz?"
"Si mos te jeme nervoz kur shoferi i autobusit me ofendoi rende"
"Si guxon ai ashtu, ai punon ne sherbimin publik dhe nuk guxone ti ofendoje njerzit!!"
"Keni te drejte Zotni, tash po ia tham une atij disa fjale!"
"Vetm shkoni ju Zonje se une ju mbaje majmunin!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:32 am

Gruaja, Polici dhe Qeni

ne kohen e enverit sic e dime u deshte tu coje heret ne mengjes qe te bleje qumesht...
nje grua kishte femijet e vegjel cohet ne 5 te mengjesit dhe shkone tek dyqani i qumshti edhe e shikon qe ishte mbyllur...

aty afer shikon nje polic .... edhe i thote o shoku polic ma bon nje nder te vogel ... po se pate besdi ma ble nje shishe qumesht se smund te pres dot deri sa te hapet se kam femijen duke me qare ne shtepi une jetoj ja mu aty matan ... edhe i tregon shtepine ...

mire thote polici (njeri i mire) nuk ka problem ta blej e ta sjell une ...

shkon kjo femra ne shpi dhe mbas ca kohe vjen polici i bjen deres ....
happet dera dhe cfare me pa .. del kjo gruja me nje kemishe nate (shume provokuese) duke u perdredhur etc.

polici- ja ku e ke qumshtin zonje

gruja- faleminderit_ (duke u perdredhur) ke deshir te vish brenda per nje kafe

polici ---jo jo se jam ne sherbim -------

e shef kjo gruaja psss thote me mend si ta eksitoj une ket tashi .... e merr shishen edhe fillon dhe e hedh nga koka ne gjithe trupin .. kjo ngaqe ishte me kemishe nate gjithcka u dukte.. polici fare vetemm rrinte e shikonte... ne ate kohe vjen qeni i shtepise dhe fillon te lepij qumeshtin nga kjo gruja...

polici fare akoma vetem kishte ngele tu hap syte ...

ksaj gruas nuk ju prit me dhe ja plasi

po ti te pakten bo si qeni mor burr i dheut

polici--- huum huum huum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:32 am

Tregimi

E pyet Bali, Azemin.
- A don ta dëgjosh një tregim për dashurinë, qenin dhe nënën.
- Hajt, tregoma i përgjigjet Azemi.
- Ta ç… qeni, nanën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:33 am

Prej suxhukut, LOPË

Vjen Bali nga Gjermania, e mbledhen mahalla në odë
me ndëgjue najsen.
Ai, i ngrati kishte punuar në një fabrikë mishi, dhe ishte
mahnitur krejt me te. Kush vinte, ia tregonte këtë tregim.
- Leje ore, çfarë teknologjie ka fabrika ime. Merreni me mend
këndej e futë Lopën, atje del suxhuk (sallam).
Kështu disa herë e përsëriti, derisa babait të tij iu mërzit, edhe tha:
- Po leje bre, se s’koka kurrgjo kjo punë.
Qysh, po i thojnë kojshia, vallha boll punë interesante. Teknologji
moderne.
- A po thoni, atje hyn lopa, e në anën tjetër del suxhuk (sallam)?
- pyet plaku.
- Po, de. Shumë interesant.
- More, s’është kjo punë kurrgja u drejtohet të gjithëve, e më shumë
djalit të vet, Balit. “Unë, kam shtie suxhuk (sallam), e qy ku ka dale Lopë”,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:33 am

Amerikani, Rusi dhe Shqiptari

Në një xhungël rrëzohet avioni. Amazonet i zënë rob një
amerikan, një rus dhe një shqiptar.
Prijësja e Amazoneve, u thotë.
- Këtu nuk ka burra. Vendosni. Ose do t’ju vrasim ose do t’ua
prejmë k…

E marrin së pari amerikanin, e fusin brenda.
Dëgjohet, vetëm një “AAAAA”. Del Amerikani pas 5 minutash.

Pas pak e fusin Rusin.
Gjysmë ore, dëgjohen piskamat “AAAAAAAAAAAAAAAAA”.

E pyet shqiptari Amerikanin.
- Pse Ti, pesë minuta, e Rusi gjysmë ore.
- Sepse unë prej dru me sopatë, dhe mua me sopatë ma prenë,
ndërsa Rusi është sharraxhi, atij ia prenë me sharrë.

-O lumi unë i lumi, filloi të kërcej shqiptari.
-Çka po gëzohesh ore budallë, po i thonë këta dy, tash
ti e ke radhën!!!
-Po gëzohem se… unë bëj akullore. Mua paskam me ma
l’pi derisa t’më shkrihet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:33 am

Plakushja dhe rrembyesit

Shkon një grup grashë për ta kremtuar 8 Marsin, me avion drejt
Stambollit. Në atë grup ishte edhe një plakushe.
Diku në gjysmë të rrugës, avionin e marrin në kontroll disa rrëmbyes.
-Hiçni stolitë, të gjitha…- urdhërojnë rëmbyesit.
- A, edhe unë bir, pyeti plakushja?
-Mbylle, të gjitha thashë… përgjigjet rrëmbyesi.
Pas pak, sërish urdhëron.
-Zhvishuni të gjitha…
-A, edhe unë bir, pyeti plakushja sërish?
-Mbylle, të gjitha thashë… përgjigjet rrëmbyesi sërish.
Pas pak, rrëmbyesi u drejtohet grave.
-Tani, do t’ju dhunojmë të gjithave .
-Kursejeni bile plakën, ndërhyri një vajzë.
-Mbylle moj Ti… Të gjithave tha… dhe mos u përziej në
punët e tyre. Këta e dijnë më mirë… - ia ktheu plakushja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:33 am

Burri

Bisedojnë Shehidja dhe Myrvetja.
-Allahile Shehide, kur e ke ditëlindjen- e pyet Myrvetja.
-E pse moj, po më pyet?
-Po të shoh për çdo natë, se si po bën s.x me burrin tënd,
e thash t’i blej një palë perde se bajat.
Pas pak Shehidja i drejtohes shoqes.
-Po Ti moj, kur e ke ditëlindjen?
-Pse po më pyet tash mua- ia kthen Myrvetja.
-Jo kurrgjo, veç thash t’i blej një palë syze.
-E çka po më duhen hej- i thotë Myrvetja.
-Po të shohësh më mire, se nuk po bëj s.x me burrin tim,
po me burrin tënd.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:33 am

Rrencat

Bëjnë gara shqiptari dhe Amerikani,
cili po rrenë ma shumë.

- Unë, kam vrapuar përreth botës për 60 sekonda,
Thotë Amerikani.
- E di, e di, të kam pa me sy të mi… ia kthen shqiptari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:34 am

Bjodina flok kuqja dhe brunja

Shkon kokekuqja te vizitohet dhe i thote doktori:e dashur je shtatzene dhe meqe burri ka ndejtur siper teje gjate aktit seksual do te dali femija cun,kurse brunes i tha:meqe ti ke ndejtur siper burrit femija do te dali goc...Bjondja filloi te qante, dhe e pyet doktori:Po ti cfar ke pse qan?- i thote kjo.. po une qe e kam bere "doggy style" dmth stilin e qenit,do bej kelysha?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:34 am

Pse...?

Pse bjondja i mbyll syte para pasqyres?
Qe te shohe veten si duket kur flen

Si ulen

Si ulen 4 bjondina ne nje karrige?

Shum e thjesht, e kthejn karrigen mbrapsht dhe ulen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:34 am

Bjodja e shishja e birres

Cfare kane te perbashket nje bjonde dhe nje shishe birre?

Te dyja jane bosh nga qafa e larte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:35 am

Bisedojne dy bjonde per rastin qe nje nate me pare kishin ikur dritat.
I thote e para:Imagjo dy ore kam ngelur ne ashensor..
E dyta:S'eshte gje ajo... une kisha hipur ne nje shopping centre dhe kam ndenjur dy ore ne shkallet levizese sepse iken dritat.


Hyp bjondja ne autobus dhe i thote nje plakut.-Do ngriheshe qe te ulet nje femer shtatzene? E sheh plaku e sheh.. nga koka te kembet dhe i thote:Mesa shoh une ti s'je shtatzene.
Jam jam - tha bjondja- qe 20 minuta qe jam shtatzene..


Pse bjondet nuk lahen me uje te nxehte???
Mjegullohet pasqyra


Cfar eshte shkruajtur mbi varrin e nje bjonde?
Kjo eshte nata e pare qe une po fle vetem


Pse s'flet bjondja kur ben s.x?
se nena i ka thene mos fol me njerez te panjohur

Pse bjondja e merr kompjuterin ne spital?
Qe ti heqin viruset


Qka thote nje bjonde sapo ngrihet nga gjumi?
Miremengjes djemCka i tha kemba majte e bjondes kembes se djathte?
Midish nesh, te dy mund te bejme shume para....


Pse bjondina mban tanga te zeza?
"Mban zi se e ka humb virgjinitetin"Si mund te mbytet nje bjonde duke pire qumesht?
I bie lopa siper


Cili eshte ndryshimi midis nje bjondeje dhe nje limuzine?
Jo te gjithe kane pasur mundesi te hypin ne nje limuzine


Qe qito jon do barcoleta t'shkurtra per bjondet huauhahua ... mfalni per shprehjet explicite heh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:35 am

Instalimi i programit Burre 1.0

Burri i sapoardh nga puna:

BURRI:Mirembrema shpirt,loge in.....

GRUAJA:cfar mendon xhan,ta blejme nje TV te ri?
BURRI:internal error Out of resources

GRUAJA: ma jep karten e kreditit me duhet te blej,,
BURRI:Sharing violetion Access denied

GRUAJA:me do sa e don shoqerine,apo te hyj ne pune vetem per argetim?
BURRI:Too many parameters

GRUAJA:kam gabuar qe u martova me ty,,,
BURRI:Data,type mismatch

GRUAJA:ti je komplet i cmendur
BURRI:by Default

GRUAJA:e,cfar u be me rrogen tende?
BURRI:File in use.Try again later,,,

GRUAJA:ende birre do te pishe?
BURRI:File,system is full

GRUAJA:cfar mendon per familjen time zemer?
BURRI:Unknow virus
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:36 am

Dielli

Pyetën një bjonde , se në cilin trup qiellor kishte dëshirë të shkonte?
Për të qenë sa më origjinale bjondja tha: Në diell !
- Në diell?? Po nuk e di se sa të afrohesh atje do të digjesh e shkrihesh??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:37 am

Japonia

Pse japonezet jane populli me i mençur ne bote ?

- Sepse nuk kan bjondina

*******************************************

Klasi i parë

Bjondja e kishte biletën për New York të klasit të 2-të të Aeroplanit,mirëpo ajo shkon në Aeroplan dhe drejt ulet në klasën e parë,vjen Stjuardesa dhe i thot se duhet me u bart në klasën e 2-të, Bjondina ja kthen: Jo unë mirë jam këtu se kam ndërmend të lëviz.Vjen piloti dhe e lutë prapë, mirëpo Bjondina nuk lëviz dot, më në fund erdhi Kapiteni dhe i thot diqka në vesh, Bjondina ia kthen :Ooo po pse s'më treguat më herët... ,ç'far njerëz! E pyet Stjuardesa Kapitenin: çfar i the? Kapiteni ia kthen : I thash se klasa e parë nuk shkon për në New York
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:37 am

pse blondina nuk din te e shkruaj 11-shin??~sepse nuk din se cilin 1 te e shkruaj perpara!!
________________________________________________________________


Nje bjonde dhe nje brune po diskutonin per te dashurin e tyre: Brunja tha:
-Naten e kaluar , pata tre orgazma, e imagjinon! Bjondja :
-kjo nuk eshte asgje, naten e kaluar un pata me shume se njezet!
Brunja:
-Oh zot i madh, nuk e mendoja qe i dashuri jot te ishte kaq i mire ne krevat...
Bjondja:
- Ah ti doje te thoje vetem me NJE djal ........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:37 am

Dy bjonde po diskutonin njera pyet _A e ke pare nataline se kam kohe pa e pare ?
Tjetra i thote_ nuk e ke marre vesh ti ajo ka vdekur
A shyqyr thote tjetra_ se kujtova se mos ishte zemeruar me mua
________________________________________________________________

Pse duhet te kesh gjithmone nje bjonde si pasagjere ne makine?
Per tu parkuar ne vendet handikape
_______________________________________________________________
Pse bjondet vene buzekuq jeshil?
Sepse e kuqja do te thote stop
________________________________________________________________
Pse nje bjonde kapercen nje muri prej xhami?
Per te pare ç'ndodh nga ana tjeter
_______________________________________________________________

Perse bjondet e kan gjoksin katror?
Sepse kan harruar ti heqin Jelekat nga kutia e amballazhimit
thot bjondja shoqes se vet
--Dje bera Testin e shtatzanis !
--Ishin te veshtira pyetjet ?? ja kthen tjetraCka ben bjondja kur zgjohet ne mengjes
Vishet dhe shkon ne shpi


Pse bjondet ven oren ne plage?
Sepse kan degjuar se koha sheron plaget !


Shefi i nervozuar tejmase i thot bjondes '' Truri yt eshte ne mes te kembeve ''
te nesermen bjondja e mer ne telefon shefin dhe i thot
'' nuk mund te vij ne pune, se kam gjakderdhje ne tru '' !thot bjondja shoqes se vet
--Dje bera Testin e shtatzanis !
--Ishin te veshtira pyetjet ?? ja kthen tjetraCka ben bjondja kur zgjohet ne mengjes
Vishet dhe shkon ne shpi


Pse bjondet ven oren ne plage?
Sepse kan degjuar se koha sheron plaget !


Shefi i nervozuar tejmase i thot bjondes '' Truri yt eshte ne mes te kembeve ''
te nesermen bjondja e mer ne telefon shefin dhe i thot
'' nuk mund te vij ne pune, se kam gjakderdhje ne tru '' !

Dy bjonde
Njera e pyet shoqen-Si ja kalove dje me te dashurin ?
Lere se me ka acaruar keq, ter kohes me fliste per Sofokliun, Aristotelin, Sokratin... edhe pse i kisha treguar prej kohesh qe nuk me pelqen FUTBOLLI


Po ziheshin dy bjonde
--Perse ke fjetur me burrin tim?
--Doja me pa cili eshte me i mire ne krevat, i imi apo i joti, i tha tjetra
--Epo budallaqe, ke mundur te me pyesesh mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:37 am

Polici ne farmaci

Nje polic hyn ne farmaci dhe i thote farmacistes qe ti bej nje byrek me spinaq. Farmacistja habitet dhe mundohet ta sqaroje se eshte farmaci dhe jo fastfood. por policit nuk i mbushet mendja. Atehere farmacistja merr komisariatin ne telefon per te folur me shefin.I thote qe ka ardhur nje polic dhe kerkon byrek me spinaq kur ajo eshte farmaci. shefi i pergjigjeto nuk pate me spinaq beja me gjize se polic eshte.
_________________________________________________________

Kaubojsi dhe kali

Nje kaubojs ndaloi para nje bari, lidhi kalin dhe hyri brenda per te shuar etjen me nje bire. Pasi mbaroi biren doli jashte per te vazhduar rrugen por per cudi pa se kali i tij ishte zhdukur. I terbuar u kthye ne bar nxori pistoleten qelloi ne ajer dhe ju tha klienteve qe ndodheshin brenda: kush nga ju me ka vjedhur kalin. Neqoftese pasi une te pij nje bire tjeter kali nuk gjendet une do ta bej sic e bera ne Teksas. Te shqetesuar klientet dhe kamarieret dolen jashte dhe filluan te kerkonin dhe me ne fund e gjeten kalin dhe u kthen te lehtesuar. Kaubojsi pasi piu biren i hipi kalit dhe kur sa po nisej degjoi nje nga kamarieret qe ti thoshte: Na e thuaj cfare bere ne Teksas?. Kaubojsi duke ikur thote: U ktheva ne kembe ne shtepi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:38 am

Nastradini

Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise.ai shkoi ne xhami dhe e mori deren.roja e pyti:ku po e con deren?
nastradini-ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time do e kthej deren e xhamis.

______________________________________________________

celulari

ishin 1 gjerman 1italian dhe nje shqiptar ,italiani tha ne germuam ne toke 200m dhe gjetem kabull telefoni kjo do te thote qe ne kishim qe para 200 vjetve telefon ,gjermani tha ne germuam 500 metro e gjetem dhe kjo do te thote qe ne kishim qe para 500 vjetve telefon kurse shqiptari tha ne germuam 1000 metro dhe sgjetem asgje, e çdote thote kjo i thane ata te dy shqiptari tha kjo do te thote qe ne qe para 1000 vjetve kishim celulareMajmuni dhe Luani

Nje dite majmuni i thot luanit.o luan lidhesh dot me bishtin tend#po i thot luani dhe lidhet.ne ate koh vete majmuni dhei bene ate muhabetin,dhe iken me vrap.ne ate kohe zgjidhet luani dhe i vihet nga pas.majmuni futet ne bar,ulet dhe mer gazetene ve para fytyres.kalon luani te bari dhe pyet.a e keni par gje majmunin te kalonte ketej.dhe majmuni i thot ,kush ai qe ja beri luanit,.bobo tha luani pse o kaq shpejt doli ne gazet


Nastradini dhe mamaja

Nje dite vere mamaja po pastronte shtepine. duke pastruar ajo hedh nga dritaria objekte te vjetra. mer bufen dhe hedh nga dritaria. vjen nastradini me vrap dhe thote: mami mami cfare ndodhi. mami u pergjigj: asgje shpirt, hodha bufen e vjeter. pas 10 minutash mamaja hedh nga dritaria televizorin. vjen nastradini prap me vrap dhe thote: mami cfare ndodhi? asgje zemer hodha televizorin se ishte vjetruar........... pas disa minutash mamaja degjo nje zhurme nga dhoma e nastradinit. Shkon me vrap dhe e pyet nastradin cfare ndodhi?
asgje mami asgje hodha gjyshen se ishte vjeteruar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:38 am

Jezusi po hec naper livadh edhe e shef ni plak t'vjeter....

Jezusi : Qka po bon more plak ktu?
Plaki : po e kerkoj djalin
Jezusi : Si duket djali jot?
Plaki : I ka thojt ngishta edhe shputat, hunden......
Jezusi : Babë !!!
Plaki : Pinokioooooo !!!!!!!! ........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:38 am

Tipi n`panik po i thir zjarfiksat me telefon: Shpejt, shpejt mu kall banesa, gutuni, m`shkoj krejt pasuria...Okey, u bo, mos boni panik, vetëm na tregoni qysh me ardh deri te ju? Tipi totalisht i deshprum: A nuk i keni mo ata kamionat e kuq a????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arbis
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 216
Join date : 25/08/2009
Age : 20
Location : PriShtina

MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   Thu Aug 27, 2009 9:38 am

endos tipi prej Prishtines me shku n`katun me pa qysh po jetojnë katunart. Në hymje t`katunit po e sheh një katunar tu e punu token me traktor. Po i afrohet, po e përshendet dhe po e pyet qysh po i shkon. Katunari po i pergjigjet që nuk ka jet ma t`mirë se n`katun. Tu nejt me katunarin prishtinalija po e vren nji pjes t`vogel cilen katunari nuk e paska kalu me traktor, dhe po i thot. Jo, ato e kam lon me kast për kujtime - po pergjigjet katunari. Qvar kujtime? Aty kam q* heren e parë - si n`andra po thot katunari. Qvar seni - u kall prishtinalija. Kqyre edhe qatje koka nji vend pa punu, edhe prej atyhit e ki naj kujtim a - po don me dit krejt prishtinalija? Aty ka nejt nana e saj dhe ka kqyr. Mos bo hajgare, m`kalle, a t`tha najsen nana saj? MUUUUUUUUUUUUUUUU - u pergjigj katunari!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: te gjiha vicat ktu mos qelni tema   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
te gjiha vicat ktu mos qelni tema
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 11Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Skënder R. Hoxha: Poezia për fëmijë e Hasan Hasnait - tema e motive

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: humor-
Kërce tek: