kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ZURICH 2 - 5 REAL MADRID

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: ZURICH 2 - 5 REAL MADRID   Thu Sep 17, 2009 12:58 pm

Real Madridi siguroi fitoren e parë në grupin C të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur si mysafir skuadrën zvicerane Zurich.

Golin e parë e shënoi portugezi që njihet si transferi më i shtrenjtë në botë, Cristiano Ronaldo, nga gjuajta e lirë, i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 27.

Epërsinë e dyfishoi golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Ligën e Kampionëve, Raul Gonzalez, në minutën e 34.

Gonzalo Higuan dërgoi topin në rrjetë në minutat shtesë të pjesës së parë ku 'Galaktikët' shkuan në pushim me epërsi prej tre golave.

Në pjesën e dytë, vendasit u kthyen në lojë befasisht. Margairaz, pas një akordimi të dyshimtë të penaltisë, shënoi nga pika e bardhë në minutën e 64, ndërsa një minutë më pas Zurich arriti të shënojë edhe një gol nga korneri me c'rast ngushtoi epërsinë në 3-2.

Megjithatë, skuadra e Real Madrid nuk u ndal me 3 gola dhe nëpërmjet portugezit Ronaldo, i cili sërish nga gjuajtja e lirë shënoi golin e dytë personal dhe të katërtin për Realin në minutën e 89. Rezultatin përfundimtar në ndeshje e vendosi Jose Maria Guti, i cili në minutat shtesë shënoi një gol të bukur duke parabolluar portjerin vendas i cili ishte shumë larg formës së mirë në këtë ndeshje._________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
ZURICH 2 - 5 REAL MADRID
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: