kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LIROHEN IPOD'ËT! PRITEN MODELE TË REJA!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: LIROHEN IPOD'ËT! PRITEN MODELE TË REJA!   Fri Sep 18, 2009 8:51 am

Të supozosh se çka do të ofroj Apple sot është bërë më e lehtë paksa, pasi që të gjithë prisnin që çmimet e pajisjes së famshme muzikore nga Apple, iPod të zbresin, gjë që edhe ka ndodhur tashmë.

iPod Touch me 8GB memorie të brendshme është zbritur në çmim, prej 229$ në189$; modeli tjetër prej 16GB tani kushton 249$, krahasuar me çmimin e mëparshëm prej 299$, ndërsa modeli tjetër me më shumë hapësirë, përkatësisht versioni me 32GB është saktësisht 120 dollarë më lirë, i liruar nga 279$ në 399$.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra, pasi që edhe modeli iPod Nano ka rënë në çmim, edhe atë nga 149$ në 129. Modeli me 16GB i Nano gjithashtu është më lirë, duke rënë në çmim nga 199$ në 149$,dhe përfundimisht iPod classic tani kushton 229 apo 20$ më lirë se çmimi i vjetër.

Këto lirime të çmimeve janë mjaft solide, ndërsa thuhet se kompania Apple e ka bërë këtë lëvizje për tu përgatitur për ti lansuar modelet e reja të iPod, të cilët do ti zëvendësojnë këta të vjetrit, mirëpo gjithsesi se çmimet e modeleve të reja nuk do të jenë kaq të lira.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
LIROHEN IPOD'ËT! PRITEN MODELE TË REJA!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shota,Shota (mashalla) Baraliu - Aktore, Top - Modele e jona së shpejti do të bëj një "BOOM" - surprizë !
» Heqaje të vjetra e të reja
» Detaje të reja lidhur me vrasjet politike në Kosovë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: