kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHUTTLE X500V, ME “TË GJITHA-NË-NJË”!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 21
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: SHUTTLE X500V, ME “TË GJITHA-NË-NJË”!   Fri Sep 18, 2009 8:53 am

Prodhuesi i kompjuterëve kompakt Shuttle, i bashkohet trendit të kompjuterëve të sotëm, të cilët kanë të integruara shumëçka në vete, apo të njohur edhe si kompjuter me “të gjitha-në-një”.

Shuttle ka prezantuar një model të “desktop PC” përmes modelit X500V. Kompjuteri në një shtëpizë ka të integruar të gjitha harduerët, si dhe ekranin të ndjeshëm në prekje prej 15,6-inç të rezolucionit 1366 x 768 piksel.

Pjesa tjetër e harduerit është tipike e klasit të kompjuterit Nettop – procesor të dyfishtë CPU Intel Atom 330 (1,6 GHz) memorie DDR gigabajtëshe si dhe hard disk të kapacitetit prej 160 GB.

Nga pajisjet e tjera aty janë edhe kamera me 1,3 megapiksel, lexues i kartelave të memories, Ethernet Gigabitësh me rrjet pa tel, dhe dalje VGA, zë me 6 kanale, pesë lidhje për USB.

Kompjuter vjen me para-instalimin e sistemit operativ openSUSE Linux 11.1, çmimi i paralajmëruar thuhet se është 444 €. / bug / foto: bug / 4 shtator 2009

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
SHUTTLE X500V, ME “TË GJITHA-NË-NJË”!
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 30 FOTOT MË PREKËSE TË TË GJITHA KOHËRAVE
» Të gjitha veprimet e kundërligjshme të Xhabir Zharkut
» Shaban Sinani: Ismail Kadare i ka provuar e zhvilluar thuajse të gjitha llojet apo nënllojet e letërsisë
» Beqir Sina:Do të krijojnë një institucion mjekësor për të gjitha trojet shqiptare
» Shaqir Skarra:Intervistë me këngëtaren dhe pedagogen e kantos zonjën Alma Strazimirin.Të gjitha rrugët më çuan në rrugën e Arbërit........... von Ardian Naço, Samstag, 15. Januar 2011 um 18:28

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: