kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 MIMO MONITORS PARAQET MODELIN QË LIDHET ME USB!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: MIMO MONITORS PARAQET MODELIN QË LIDHET ME USB!   Fri Sep 18, 2009 8:53 am

Kompania Mimo Monitors një muaj pasi prezantoi modelin 710-S, paraqiti edhe një ekran të ngjashëm me emërtimin 720-S. Gjithashtu ky është një monitor i vogël në një qëndrim praktik që lidhet me një kompjuter përmes USB’së.

Megjithatë, ky model ka edhe funksionalitetin dhe ndjeshmërinë në prekje, karakteristika këto të cilat e zgjerojnë edhe më tej përdorshmërinë e tij. Përveç zgjerimit të funksioneve në desktop, në S-720 mund të bëhet edhe lidhja e akomoduar e veglave si toolbox dhe palettes - dhe gjërave të ngjashme nga aplikacionet e ndryshme dhe lehtësisht të zgjidhni mjetet tuaja të përdorimit përmes ekranit.

Ekrani ‘touchscreen’ është i llojit rezistues, ndërsa karakteristika të tjera janë të ngjashme me paraardhësit e tij- diagonale prej 7-inç, rezolucion prej 800 x 480 piksel, shkëlqim 350 cd/m2 dhe raporti i kontrastit është 400: 1

Ekrani është kompatibil me Windows XP dhe Vista apo edhe Mac OS X, ndërsa çmimi i tij është 230$.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
MIMO MONITORS PARAQET MODELIN QË LIDHET ME USB!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: