kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Efekt shiu ne Photoshop

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Efekt shiu ne Photoshop   Sat Sep 19, 2009 11:46 am

Per te mesuar si te krijoni nje efekt shiu artificial, ndiqni keto hapa fare te thjeshte ne photoshop!HAPI 1:
1- Hapni nje imazh natyre dhe krijoni nje layer te ri. Qendroni ne layrin e ri dhe shkoni tek Filter>Render>Clouds. Ndryshononi Opacity ne 60% ne panelin e layer.

HAPI 2:


Me pas shkoni ne Filter>Noise>Add Noise dhe jepni te nejtat vlera si ne imazh.

HAPI 3:


Me pas shkoni tek Filter>Blur>Motion blur dhe po te njejtat vlera si ne imazh.
Pasi ta keni bere ate ndryshoni blending mode te imazhin ne screen dhe shikoni ndryshimet.

FUND:Efekti i marre eshte ky siper:


Uroj tu pelqej! Mire u degjofshim ne mesimet e tjera! BESNIK HACK3R

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
Efekt shiu ne Photoshop
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: dizajne-
Kërce tek: