kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NJË PËRDORUES DËRGON 662.258 SMS, PËR NJË MUAJ!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: NJË PËRDORUES DËRGON 662.258 SMS, PËR NJË MUAJ!   Thu Sep 24, 2009 7:08 amNjë përdorues anonim i telefonisë mobile AT & T arriti të dërgojnë rreth 662.258 SMS porosi në një periudhë 30 ditore duke përdorur telefonin e tij, iPhone.

Por, kjo nuk është pjesa më e çmendur e këtij rrëfimi, pasi që djaloshi i cili arriti të dërgoj aq shumë porosi brenda një muaji ende pranon faturën e tij në 12.000 faqe të shtypura. Me sa duket, djaloshi i cili nuk ngurron të dërgojë porosi ka vendosur të thyej ndonjë rekord pasi që një gjë e tillë nuk është edhe aq e zakonshme në ditët e sotme. Ndërsa, pyetja tjetër është: sa para i kanë kushtuar këtij djaloshi dërgimi i i porosive, sepse i njëjti duhet të shpërblehet nga kompania.

Komentuesit në YouTube thonë se ata kanë vënë në dukje se kjo mund të jetë e falsifikuar, që nga koha e përfshirë në dërgimin e mesazheve që është shumë pak realiste, dhe është një softuer në rrjet që mund ti paraqes këto rezultate si të rreme. / foto:cdnviper / 22 shtator 2009

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
NJË PËRDORUES DËRGON 662.258 SMS, PËR NJË MUAJ!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: