kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!   Thu Oct 08, 2009 6:39 am


A ju kujtohet kur kompania Google e bleu shërbimin më të madh në botë për video, faqen YouTube për 1.65 miliard dollarë? Pas shpërthimit të epokës së dot-com, shumë njerëz kanë menduar se ky ishte një fillim i një flluske të re – flluska e web 2.0.

Disa menduan që Google e bleu për një çmim të lirë faqen e famshme, YouTube. Mark Kuban e pati quajtur të çmendur kompaninë Google për shumën e parave që ata paguan për YouTube. Sot, ne mund të kemi një ide më të qartë se përse, pikërisht kompania Google shpenzoj tërë atë shumë të parave për një faqe për shpërndarjen e videove, dhe cilat ishin vlerësimit të tyre të brendshme për faqen YouTube.

Sipas CNET, gjatë muajit maj të këtij viti, gjatë depozitimit si pjesë e të drejtave të autorit, kompania Viacom kishte ngritur padi kundër Google dhe YouTube, ndërsa CEO i kompanisë Google, Eric Schmidt kishte llogaritur vlerën e YouTube diku ndërmjet 600 deri në 700 milionë dollarë. / msbl / foto: jackmorton / 6 tetor 2009

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
GOOGLE PAGOI 1 MILIARDË $ MË SHUMË PËR YOUTUBE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Shqipëria ka shumë përparësi për turistët evropianë
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite
» Buxheti i Kosovës për vitin 2012 parashihet të jetë 1.5 miliardë euro
» Kush Tradhëton më shumë Femra apo Mashkulli ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: