kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetem 18+

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Vetem 18+   Sun Oct 11, 2009 11:40 am

Bashkimi i akrepit

Duke u nisur nga nje pozicion ku gruaja kalon me shpine partnerin,spostohet mbrapa derisa te mbeshtesi shpinen tek kraharori i burrit.
Per nje pozicion me komfort gruaja mund te shtrije kembet ne te njejtin drejtim me ato te partnerit.
Pro:
* pozicion origjinal,keshllohet per dashurine tantrike.
* Kontakt maksimal midis partnereve.
* Burri mund te perkedheli lehtesisht vaginen dhe gjokset e partneres.
Kundra:
* Nuk keshillohet per grate qe kane shqetesime nga shpina.
* Hapesira e levizjeve e kufizuar.


Bashkimi i elefantit

Duke u nisur nga pozicioni lopthi(burri mbrapa gruas se perkulur),gruaja rreshqet me embelsi ne barkun e partnerit duke bere qe burri ta mbuloje teresisht.Gruaja mund te lere kembet hapur per te lejuar nje penetrim me te mire,ose ti mbylli per te shtrenguar me forte penisin ne vaginen e saj.
Burri mund te mbahet tek parakrahet per te lehtesuar peshen mbi gruan e per ta penetruar me me force.
Pro:
* Stimulim i shkelqyer i mureve te vagines dhe i pikes G.
* Burri njekohesisht mund te perkedheli barkun e gruas e klitorin e saj.
* Kontakti fizik maksimal midis partnereve.
Kundra:
* Liria e veprimeve thuajse hic per gruan e cila mund te ndihet e shtypur nga partneri.


Bashkimi i breshkes

Duke u nisur nga pozicioni i shtrirjes perfekte,burri hap kembet ne menyre qe te rreshqasin sa me mire kofshet e gruas.
Pro:
* Pozicion shume intim qe lejon kontaktin maksimal midis partnerve.
* Prokuron kenaqesi te madhe.
Kundra:
* Penetrim jo shume i thelle kur gruja mban kembet e hapura.
* Hapesira e levizjeve te kufizuara


Bashkimi i maces

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,partneret bilancohen ne krahe por embelsisht,duke evituar daljen e penisit nga vagina.
Pro:
* Pozicion intim e i embel te lejon te shihesh,puthesh pa u ndjere te dominuar.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve e kufizuar dhe penetrimi pak profond.
* Rrezikon te dali penisi gjate barazpeshimit.


Bashkimi i bretkoses

Burri i shtrire ne shpine me kembet e hapura.Gruaja shtrihet mbi te ne menyre qe shputa e kembes te mbeshtetet mbi kemben e partnerit.Mund te perdore kete mbeshtetje per te levizur para-mbrapa trupin.Burri mund te stabilizoj pozicionin duke shoqeruar levizjet e duke e mbajtur nga vithet.
Pro:
* Pozicion origjinal e zbavites.
* Favorizon stimulimin e klitoridit.
Kundra:
*Hapsira e levizjes e kufizuar


Bashkimi i Deas

Burri ulur ne krevat,mund te mbeshtet shpinen ne mur per nje mbeshtetje me te mire.Gruaja ulet mbi penisine tij duke levizur vaginen dhe pastaj shtrengon vithjet e burrit me kembet e saj.Mund te levizi vithjet per te stimoluar me mire vaginen e muret e saj


Bashkimi i Antilopes

Ne gjunje mbi dysheme,gruaja mbeshtetet me duar tek krevati e me kurrize drejt.Burri e penetron nga mbrapa duke u mbeshtetur mbi gjunje.
Gruaja mund te baj kembet hapur duke i vendosur jashte kembeve te partnrit te saj,per te ofruar
maksimumin e hapjes vaginale,qofte edhe ti mbylli kofshet per te shtrenguar vaginen e per te shtenguar penisin.
Pro:
* Stimulim i mire i mureve ballore te vagines dhe i pikes G.
* Mundesi per burrin te stimuloje gjoksin dhe klitorin e partneres.
* Gruaja mund te fantazoje mbi partnere imagjinare.
Kundra:
* Kujdes nga ferkimi i gjunjeve mbi tape

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
florim
antar fillestar
antar fillestar


Posts : 10
Join date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Vetem 18+   Sun Oct 11, 2009 2:18 pm

pisa bre huahuahua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: Vetem 18+   Mon Oct 12, 2009 6:13 am


_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
ibrahim
antar fillestar
antar fillestar
avatar

Posts : 6
Join date : 19/01/2010

MesazhTitulli: Re: Vetem 18+   Tue Jan 19, 2010 1:09 pm

marre spo ju vjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vetem 18+   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetem 18+
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: Dashuria & Sexy ... :: 18 +-
Kërce tek: