kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Meksikani mesatar shan 20 herë në ditë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Meksikani mesatar shan 20 herë në ditë   Fri Oct 16, 2009 6:26 am

Meksikani mesatar shan 20 herë në ditë

Një hulumtim i ri dëshmon se në Meksikë çdo ditë mund të dëgjohen mbi një miliardë sharje.

Hulumtimin mbi sharjet në Meksikë e ka kryer agjencia e anketimeve “Consulta Mitofsky”, derisa në të kanë marrë pjesë një mijë njerëz.

Është vërtetuar një Meksikan i rritur mesatarisht shan nga 20 herë në ditë, që do të thotë se në Meksikë çdo ditë mund të dëgjohen afro 1.3 miliardë sharje.

Hulumtimi po ashtu ka vërtetuar se më shumë shahet në veri sesa në jug të vendit, derisa pjesëtarëve të klasës së lartë të popullatës më shpesh u vjen të shajnë sesa të varfërve.

Do të ishte bukur interesant po që se edhe te në Kosovë të bëhej një hulumtim i ngjashëm, ku gjuha jonë është e pasur me shumë të shara “kreative” me të cilat njerëzit qerasin njëri-tjetrin përditë.
scratch
iha Pak bre 20 her une Ma se pakti 100 her ne dit Shaj uahuahhahah

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Meksikani mesatar shan 20 herë në ditë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: humor-
Kërce tek: