kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje embelsire e thjeshte dhe shume e shpejte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Nje embelsire e thjeshte dhe shume e shpejte   Fri Oct 16, 2009 6:28 am

Perberesit:
1) biskota pavesini (biskota per kafe)
2) kafe e zier pa sheqer
3) filadelfia
4) nutella
5) pluhur sheqeri
5) arre kokosi te grire


Pregatitja: zihet kafja (pa sheqer) dhe hidhet ne nje ene qe te ftohet; marrim filadelfian dhe nutellen (masa eshte nje me nje, persh. nje luge filadelfia me nje luge nutella) dhe i perziejme sa te behet nje mase, me pas marrim biskotat dhe i kalojme ne kafe nga te dyja anet lehte dhe i shtrojme ne nje ene sa te krijojme nje shtrese, pastaj marrim masen e pregatitur me nutella e filadelfia dhe e shtrojme mbi biskotat. Kalojme nje shtrese te dyte biskotash ne kafe dhe i vendosim mbi masen e shtruar, i sheqerosim biskotat me pluhur sheqeri dhe me arren e koksit dhe i vendosim ne frigorifer per te pakten 2-3 ore, me pas ato jane gati per tu servirur.

Ju befshin mire

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Nje embelsire e thjeshte dhe shume e shpejte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: Kendi kulturor :: Kuzhina-
Kërce tek: