kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pic me proshut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Pic me proshut   Fri Oct 16, 2009 6:34 am

Perberesit per 4 persona:

Salse domate--400 gr

Moxarella--250 gr

Proshuto cotto(i thate) ne feta --200 gr

vaj ulliri--3 luge

kripe

Pergatitja:

Pergatisim brumin me pak kripe,uje te vaket dhe me faren e bukes.Pas brumi eshte gati e veme siper tavolines dhe marrim kallmin ose pecin me diameter 30 cm.Lyni me gisht fundin e tepsise per te mos lejuar ngjitjen.

Pergatitja e salses:

E veme te ziej me pak vaj,qepe e kripe.Sugon e pergatitur dhe te ftohte e veme siper pices dhe e leme per 2o min ne nje vend te nxehte.Nderkohe ndezim furren ne 220' dhe fillojme te presim moxarellen ne pjese shume te holla dhe e veme siper pices.I fusim ne furre per 15 min.Pas 15 min fusim edhe proshutem dhe i leme edhe per 5 min te tjera.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Pic me proshut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: Kendi kulturor :: Kuzhina-
Kërce tek: