kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 23
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare   Fri Oct 16, 2009 8:00 am

Nje ekip arkeologesh nga Universiteti i Oslos ne bashkepunim me ate te Mostarit,
nen ujrat e Hutovo Blato, nje mocalishte ne jug te qytetit Capljina, Bosnje
kane zbuluar mbi 30 anije ilire.
Mendohet se aty dikur ka qene nje port i redesishem tregtar, me dalje ne lumin e lundrueshem Neretva, e prej ketej ne detin Adriatik.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Zbulim i mbi 30 anijeve Ilire mbi 2.000 vjecare
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtë
» Teuta ishte mbretëreshë ilire, ajo mëkëmbësoi të shoqin, Agronin, në vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovës Mbretreshës sonë)
» Ilire Zajmi - Rugova: Identiteti evropian dhe shqiptarët
» Dr. Mustafa Ceriq: Bosnja është tokë Ilire dhe unë jam boshnjakë me plis të bardhë në kokë (VIDEO)
» Edhe një zbulim nga jeta e Michael Jackson-it

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: Kendi kulturor :: Letersia & Historia Shqiptare-
Kërce tek: