kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fjala Te dua ne 100 gjuh te botes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Fjala Te dua ne 100 gjuh te botes   Fri Oct 16, 2009 8:03 am

"Fjala te dua"
Ne 100 Gjuh te Botes

Albanian
Te dua

Arabic
Ana behibak (to male)

Arabic
Ana behibek (to female)

Armenian
Yes kez sirumen

Bambara
M'bi fe

Bangla
Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian
Ya tabe kahayu

Bisaya
Nahigugma ako kanimo

Bulgarian
Obicham te

Cambodian
Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese
Ngo oiy ney a

Catalan
T'estimo

Cheyenne
Ne mohotatse

Chichewa
Ndimakukonda

Corsican
Ti tengu caru (to male)

Creol
Mi aime jou

Croatian
Volim te

Czech
Miluji te

Danish
Jeg Elsker Dig

Dutch
Ik hou van jou

English
I love you

Esperanto
Mi amas vin

Estonian
Ma armastan sind

Ethiopian
Afgreki'

Faroese
Eg elski teg

Farsi
Doset daram

Filipino
Mahal kita

Finnish
Mina rakastan sinua

French
Je t'aime, Je t'adore

Gaelic
Ta gra agam ort

Georgian
Mikvarhar

German
Ich liebe dich

Greek
S'agapo

Gujarati
Hoo thunay prem karoo choo

Hiligaynon
Palangga ko ikaw

Hawaiian
Aloha wau ia oi

Hebrew
Ani ohev otah (to female)

Hebrew
Ani ohev et otha (to male)

Hiligaynon
Guina higugma ko ikaw

Hindi
Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong
Kuv hlub koj

Hopi
Nu' umi unangwa'ta

Hungarian
Szeretlek

Icelandic
Eg elska tig

Ilonggo
Palangga ko ikaw

Indonesian
Saya cinta padamu

Inuit
Negligevapse

Irish
Taim i' ngra leat

Italian
Ti amo

Japanese
Aishiteru

Kannada
Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan
Kaluguran daka

Kiswahili
Nakupenda

Konkani
Tu magel moga cho

Korean
Sarang Heyo

Latin
Te amo

Latvian
Es tevi miilu

Lebanese
Bahibak

Lithuanian
Tave myliu

Malay
Saya cintakan mu / Aku cinta padamu

Malayalam
Njan Ninne Premikunnu

Mandarin Chinese
Wo ai ni

Marathi
Me tula prem karto

Mohawk
Kanbhik

Moroccan
Ana moajaba bik

Nahuatl
Ni mits neki

Navaho
Ayor anosh'ni

Norwegian
Jeg Elsker Deg

Pandacan
Syota na kita!!

Pangasinan
Inaru Taka

Papiamento
Mi ta stimabo

Persian
Doo-set daaram

Pig Latin
Iay ovlay ouyay

Polish
Kocham Ciebie

Portuguese
Eu amo te

Rätoromanisch
Jeu carezel Tei

Romanian
Te ubesk

Russian
Ya tebya liubliu

Scot Gaelic
Tha gra\dh agam ort

Serbian
Volim te

Setswana
Ke a go rata

Sindhi
Maa tokhe pyar kendo ahyan

Sioux
Techihhila

Slovak
Lu'bim ta

Slovenian
Ljubim te

Spanish
Te quiero / Te amo

Swahili
Ninapenda wewe

Swedish
Jag alskar dig

Swiss-German
Ich lieb Di

Tagalog
Mahal kita

Taiwanese
Wa ga ei li

Tahitian
Ua Here Vau Ia Oe

Tamil
Nan unnai kathalikaraen

Telugu
Nenu ninnu premistunnanu

Thai
Chan rak khun (to male)

Thai
Phom rak khun (to female)

Turkish
Seni Seviyorum

Ukrainian
Ya tebe kahayu

Urdu
mai aap say pyaar karta hoo

Vietnamese
Anh ye^u em (to female)

Vietnamese
Em ye^u anh (to male)

Welsh
'Rwy'n dy garu

Yiddish
Ikh hob dikh

Yoruba
Mo ni fe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: Fjala Te dua ne 100 gjuh te botes   Fri Oct 16, 2009 8:05 am

hauhuaa ku i gjete more shummmm flmmm

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
Fjala Te dua ne 100 gjuh te botes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: GAZETA TIRANA OBSERVER:-Kadri Morina, Potreti i nje investitori modest e te suksesshem.-nga Raimonda Moisiu
» Niko Stylos: Gjuha e ilirëve – gjuhë e shqiptarëve
» Shpresa Krasniqi:FJALA E RASTIT E MBREMJES PERKUJTIMORE NE NENTEVJETORIN TE NDERRIMIT JETE TE BABAIT TIM(HAXHI KRASNIQI)
» Fotaq Andrea: Ne duhet të flasim me gjuhën e shqiptarizmës e të kulturës sonë të lashtë
» Kongresi i Gjuhës Shqipe 1972-është i skaduar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: teme e lire-
Kërce tek: