kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 I burgosuri kanadez, tepër i trashë për qeli, lirohet më herët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: I burgosuri kanadez, tepër i trashë për qeli, lirohet më herët   Fri Oct 16, 2009 8:14 am

Autoritetet kanadeze të burgut kanë qenë të shtyra të lirojnë nga burgu një anëtar 205 kilogramësh të një bande droge në fillim të javës së kaluar sepse ai ishte tepër i madh për qelinë e tij, shkruan gazeta Journal de Montreal.

Michel Lapointe, i njohur si Big Mike, ishte arrestuar në shtator të vitit 2006 dhe ishte dënuar me pesë vjet burg. Gazeta ka thënë se ai nuk mund të rrinte ulur në karrigen e tij në burgun e Montrealit dhe as e zinte krevati i burgut.

Një letër nga autoritetet drejtuar tek Laponte thotë: "Ju keni qenë i burgosur për më shumë se 25 muaj dhe kushtet tuaja të burgut janë të rënda për shkak të shëndetit tuaj".

Autoritetet po ashtu kanë cituar refuzimin e dy burgjeve tjera për të pranuar 37-vjeçarin. Ai është liruar të martën e kaluar.

"Më në fund do të kam një krevat të duhur dhe përfundimisht një karrige në të cilën do të mund të ulem”, ka thënë ai për gazetën prej jashtë burgut.

"Dua një jetë normale. Kam bërë gjëra të marra në jetë dhe kam paguar për to", ka thënë ai.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
I burgosuri kanadez, tepër i trashë për qeli, lirohet më herët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qetësinë e kam trashëguar nga im atë
» LAJM MORTI-VDIQ PATRIOTI E VEPRIMTARI, I BURGOSURI POLITIK , SHKRIMTARI E GAZETARI KADRI MANI
» Milazim Kadriu: Mendime të njerëzve me mençuri të hollë , trashëgim për brezat e ardhshëm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: humor-
Kërce tek: