kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FACEBOOK PO E “LODH” RIVALIN MYSPACE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: FACEBOOK PO E “LODH” RIVALIN MYSPACE!   Sun Oct 18, 2009 2:12 pm


Rrjetet sociale online, faqe si Facebook dhe Twitter çdo ditë bëjnë gjithnjë e më shumë tifozë, kështu që faqja e internetit e po këtij lloji e cila ishte një gjigant i krahasueshëm, MySpace, tani po e humb popullaritetin.

Sipas kompanisë Experian Hitwise, e cila merret me hulumtime në trendet e internetit, Facebook ka arritur rritjen e deri në 190 për qind në vizita totale dhe kjo vlen vetëm për Amerikë. Me 19 për qind në shtator të vitit 2008, trafikut i kësaj faqeje tani është rritur në 58,6 për qind, përkatësisht kjo ka ndodhur një vit më vonë.

Në periudhën e njëjtë edhe faqja tjetër Twitter ka bërë rritje të konsiderueshme në numrin e përdoruesve dhe hyn në vendin e katërt sa i përket popullaritetit të rrjeteve sociale në internet.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
FACEBOOK PO E “LODH” RIVALIN MYSPACE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: