kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cruyff: Si të kritikohet Messi !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Cruyff: Si të kritikohet Messi !   Mon Oct 19, 2009 8:13 am

Johan Cruyff mendon se reprezentuesi i kombëtares së Argjentinës Lionel Messi, ka më së paku faj në paraqitjet e dobëta të Argjentinës dhe mendon se lojtarët tjerë rreth Messit nuk jan në nivel për të funksionuar Messi në mënyrën e tijë.
"Futbolli është një lojë ekipore ku secili duhet të jap maksimumin për të arritur fitoren. Lojtarët tjerë të Argjentinës nuk luajnë me maksimumin e tyre dhe për këtë arsye Leo Messi nuk mund të luaj siç luan tek klubi i tijë Barcelona. Kur nuk i ke lojtarët për rreth në formë nuk mund të jesh as ti, e them këtë me plot përgjegjësi dhe ky mendim i imi vjen nga përvoja ime në futboll." u shpreh legjenda e Barcelonës Johan Cruyff.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Cruyff: Si të kritikohet Messi !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: sporti-
Kërce tek: