kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njeriu me gishtin me te forte ne bote

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Njeriu me gishtin me te forte ne bote   Thu Oct 29, 2009 8:05 am

Njeriu me gishtin me te forte ne bote

Fu Bingli, mjeshtër i kung fu-së nga Kina, ka dëshmuar se ka gishtin më të fortë në botë. Bingli është në gjendje të shkëputet nga toka, duke e mbajtur peshën vetëm mbi gishtin e tij tregues. Sa shumë njerëz do të çuditeshin nga kjo gjë… Të hënën, ky mjeshtër i sporteve luftarake është regjistruar në librin e rekordeve botërore, Guinnes, pasi ka arritur që 12 herë të ngrihet nga toka, duke e mbajtur peshën e trupit, vetëm me gishtin tregues të dorës së tij të djathtë. Me sporte luftarake kam filluar të merrem që kur isha në moshën 7-vjeçare, dhe që atëherë, kam kuptuar se kam fuqi në gishtin tregues, më shumë se kudo në trupin tim, ka thënë ai.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Njeriu me gishtin me te forte ne bote
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sa sheqer mund të konsumoj njeriu
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?
» Skeleti gjigand
» Edmond Shallvari: Arti krijues i Zotit dhe njeriu krijues i artit
» Avni Rudaku-Rudi: Poezi antipërsëritëse: Kur njeriu gabon, përsëri gabon!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: