kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM

kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®

ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 

Fëmija gjashtë vjeçar më intelegjent se Ajnshtajni

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator

MesazhTitulli: Fëmija gjashtë vjeçar më intelegjent se Ajnshtajni   Thu Oct 29, 2009 8:39 am

Djaloshi Pranav Veera ka koeficient të intelegjences IQ 176, që do të thotë se më të lartë se të Albert Ajnshtajnit, për të cilin thuhet se koeficienti I tij ka qene IQ 160.

Amerikani me prejardhje nga India, 6- vjeçari Pranav Veera, ka koeficient të intelegjences prej IQ 176, që është me e lartë edhe se e Albert Ajnshtajnit për të cilin besohet se intelegjenca e tij ka qenë IQ 160 . Pranav Viera ka dëshirë të behet astronaut, kurse për të thuan se në shkollë para orëve dridhet nga emocionet se dicka të re do të mësojë gjatë mësimit.

Mësuesja e tij në shkollën fillore në qytetin Milford thotë “ Ai është një fëmijë fantastik. Din shumë gjëra për moshën që ka. Kur mësojm leksion të ri, ai me të vërtetë dridhet nga dëshira”.

Pranav, mund në mënyrë kronologjike ti numëroje emrat e gjithë presidentëve të Amerikës, sa kohë u duhet planetëve në rrugën e tyre reth Diellit dhe shume punë të tjera. Prindëritë këtë e kanë hetuar se si mund që në klasë të katërt të jetë aq intelegjent dhe me pastaj e kanë dërgur ne testim për matjen e intelegjencës, ku rezultatet kanë qenë shumë të jashtëzakonshmë për të gjithë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator

MesazhTitulli: Re: Fëmija gjashtë vjeçar më intelegjent se Ajnshtajni   Thu Oct 29, 2009 8:39 am

Nipi iNipit Te Ajnshtajnit osht ky ahhahahhaha

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Një 16 vjeçare bëhet nënë në minutat e para të 2015'ës
» Lezhë, vret vëllanë për tokën, arrestohet 47-vjeçari
» 5 shqiptarë të vrarë në Kumanovë, në mesin e tyre një vajzë 8 vjeçare
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)
» Albumet e Agim Gashit-Albumi i gjashtë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: