kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuriozitet per kafshet!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Kuriozitet per kafshet!   Thu Oct 29, 2009 9:35 am

-Gamilet kane 3 pale vetulla per t’u mbrojtur nga stuhite e reres

- Shume Kavie nuk mund te mbyllin te dy syte njekohesisht

- Degjimi i nje delfini eshte kaq i mprehte sa mund te degjoje nje tingull mbi 20 km larg

- Kermijte mund te flene deri ne 3 vjet ne qofte se kushtet klimatike nuk jane te mira

- Bletet kane 5 sy, 3 te vegjel mbi koke dhe 2 me te medhenj ne balle

- Arinjte Polare jane te vetmit gjitare qe kane qime nen putra. Kjo i ndihmon te mos rreshqasin ne akull dhe mbron putrat nga temperaturat e uleta

- Shume Elefante peshojne me pak se gjuha e nje Balene te Kalter

- Pinguinet mund te kercejne gati 2 metra lart

- Peshkaqeni i Bardhe mund te qendroje disa muaj pa ngrene

- Xhirafat nuk kane korda zanore dhe komunikojne duke bere te vibroje ajrin perreth qafes se tyre te gjate

- Nuk ekzistojne 2 zebra me te njejtat vija te zeza

- Fluturimi i pules me i gjate i regjistruar ndonjehere eshte 13 sekonda

- Ariu Brun mund te vrapoje shpejt njelloj sa nje kale

- Kur nje kelysh xhirafe lind, bie nga nje lartesi prej 2 metrash pa pesuar asgje

- Arinjte polare mund te notojne per me shume se 60 milje pa ndaluar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kuriozitet per kafshet!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: