kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hong Kong: Një banesë u shit me çmim rekord prej 56 milion dollarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Hong Kong: Një banesë u shit me çmim rekord prej 56 milion dollarë   Thu Oct 29, 2009 2:06 pm

Një banesë në Hong Kong është shitur me çmim rekord prej 56.5 milionë dollarë, duke u bërë kështu banesa më e shtrenjtë në botë.
Fjala është për një apartament në katin e 68- të një rrokaqielli në pjesën rezidenciale Midlevels të Hong Kongut. Apartamenti ka një madhësi prej 6,158 metra katror. Kështu i bie se një metër katror u shit për hiq më pak se 9,200 dollar amerikan.
Meidat lokale njoftuan se banesën e ka blerë një kinez, i cili ka dashur të mbetet anonim.
Përveç pesë dhomave të gjumit, banesa ka një dhomë të madhe për qëndrim ditor, disa banjo, saunë, sallë për stërvitje dhe hapësirë për joga.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hong Kong: Një banesë u shit me çmim rekord prej 56 milion dollarë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani:Intervistë ekskluzive me zotin Hydajet Hysenin organizator i ngjarjeve të vitit 1981-shit ,intelektual krijues dhe ish i burgosur politik
» Zbulohet misteri i Trekëndëshit të Bermudeve? (Foto)
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» Tekste këngësh të vjetra
» A jep dorëheqje Rama nëse Tom Doshi publikon faturën 4 milion euro që e sponsorizoi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: