kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Minneapolis, harrojnë të aterrojnë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Minneapolis, harrojnë të aterrojnë   Thu Oct 29, 2009 2:08 pm

Piloti harroi se duhej te ulej ne piste, duke e lene mjetin fluturues ne ecje te lire.

Ekuipazhi i Airbus A320 i nisur nga San Diego me 147 pasagjere papritur humbi kontaktet me kullen e kontrollit. Menjehere u shpall gjendja e alarmit, ndersa dy avione luftarake u bene gati per fluturim.
Vetem nje ore me pas piloti u rilidh me pisten. Shkak per harresen e pilotit eshte bere nje debat mes pasagjereve ne bord per ceshtjet e rregullores se kompanise ajrore dhe piloti ishte zhytur plotesisht ne kete debat, duke lene pilotin automatik te kontrollonte gjithcka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Minneapolis, harrojnë të aterrojnë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: