kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zbulohet një vrimë në Hene

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Zbulohet një vrimë në Hene   Thu Oct 29, 2009 2:09 pm

Kane gjetur nje vrime ne Hene dhe e kane fotografuar. Behet fjale per zbulimin e pare qe eshte bere pas disa vite hipotezash dhe kerkimesh ne fotografite e mbledhura ne thuajse gjysme shekulli eksplorimesh hapesinore.
Gjithe merita i shkon sondes japoneze “Kaguya” e cila per dy vjet deri ne qershorin e shkuar, ka filmuar vazhdimisht siperfaqen e satelitit te Tokes.
Ne kete menyre hapen mundesite e para ne kuader te kolonizmit te trupit qiellor. Vrima ndodhet ne nje zone vullkanike ne kodrat “Marius Hill” dhe ka nje diameter prej 65 metrash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Zbulohet një vrimë në Hene
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjon Neçaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» Kudret Selamaj:O moj hene
» Nako Spiru, zbulohet dëshmitari që pa skenën e vrasjes së ish-ministrit
» Aksidenti i Xhorxh Majkëll, zbulohet makina luksoze e shkatërruar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: