kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FACEBOOK ME POLITIKA TË REJA!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 21
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: FACEBOOK ME POLITIKA TË REJA!   Mon Nov 02, 2009 10:28 am


Duke kërkuar një mënyrë për të shmangur ankesat e konsumatorëve ,të ngjashme me ato për “Kushtet e Shërbimit të Facebook” ditë më parë kompania lëshoi një propozim në publik për vlerësim bë lidhje me ndryshimin e politikave të reja për privatësinë e përdoruesit.

Rrjeti gjigant social në internet ka përpiluar disa politika rreth privatësisë së përdoruesit të cilat janë shkruar kryesisht në gjuhë më pak komplekse ligjore, duke e bërë të mundur kështu që këta anëtarë të rrjetit social, më lehtë të kuptojnë dokumentin.

Qëllimi kryesor i dokumentit është të jetë transparent dhe i lexueshëm, prandaj kompania ka përdorur gjuhë të thjeshtë dhe ka përfshirë shembuj të shumtë që ilustrojnë dispozitat specifike të politikës së dokumentit, në të cilën përdoruesit e Facebook kanë bërë një hap tjetër drejt transparencës së përdorimit të faqes.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
FACEBOOK ME POLITIKA TË REJA!
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Antoneta Marku: Dy lajme të mira nga politika e keqe
» Kristaq Shabani:INKURAJIM TALENTESH TE REJA TE LPSHA "PEGASI" ALBANIA
» Skënder R. Hoxha: Në dhjetëvjetorin e Prillit të Thyer të Jabllanicës së Dushkajës
» Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj
» Skënder R. Hoxha: Azem Shkreli – Poet i mendimit të thellë dhe i universales

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: teknologjia-
Kërce tek: