kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gatuhet qoftja më e madhe në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Gatuhet qoftja më e madhe në botë   Tue Nov 03, 2009 8:06 am

Gatuhet qoftja më e madhe në botë
Qoftja më e madhe në botë është gatuar në një restorant, në shtetin verior amerikan, New Hampshire. Qoftja peshon 101 kg dhe është regjistruar në librin e rekordeve botërore Guinees, bën të ditur BBC.

Rekordi i mëhershëm ishte 90 kg, ndërsa ishte regjistruar vetëm disa muaj më parë. Atë e kishin arritur kuzhinierët e hotelit “Ritz Carlton”, në Cancun të Meksikës.

Për ta rrëzuar rekordin e mëhershëm, kuzhinierët e restorantit “Nonni’s”, në Concord, kanë shfrytëzuar përbërjen e njëjtë për ta gatuar qoften – dhe kanë pasur në dispozicion një ditë – ndërsa e plotësuan edhe kushtin që ajo të jetë e shijshme, në fakt të mund të hahej.

Pasi është shënuar në librin e rekordeve, pranorai i restoranit, Matthew Mitnitsky, ia ka dorëzuar këtë qofte kuzhinës popullore në Concord_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
 
Gatuhet qoftja më e madhe në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Kurtesh Veliu: Kremte e madhe në bletishtë
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!
» Konkurs letrar - Për nderë të 100 vjetorit të ngjarjes më të lavdishme të historisë së Malësisë së Madhe
» Kristaq Shabani:VEPRIMTARI E MADHE NE GJIROKASTER PER RILINDASIT E MEDHENJ BAJO E ÇERÇIZ TOPULLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: kuriozitete-
Kërce tek: