kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eklipsi më i madh i shekullit – Sot !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Eklipsi më i madh i shekullit – Sot !   Thu Aug 27, 2009 6:58 am

Eklipsi më i madh i shekullit – Sot !

Me 22.07.2009 te mërkuren do të ndodh eklipsi më i madh diellor në shekullin e XXI, dhe do të zgjasë diku rreth 6 minuta e 38 sekonda .Pjesa më e errët e këtij eklipsi do jetë në oren 4:25 sipas orës sonë.Kjo gjë bënë që të ketë një interesim te jashtëzakonshem, dhe pjesa lindore e kines dhe e inidise do të jenë qendra turistike gjatë dites pasi që do jetë pjesa me e mirë në pamje gjatë se ciles do të ndodhë eklipsi diellor.

Eklipsi i radhes diellor do të ndodhë me 2 gushtë 2027.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
 
Eklipsi më i madh i shekullit – Sot !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishës dhe madhështia e cfilitur
» Zef Mulaj: Ditari i shekullit tim
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit të pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: jeta :: shkenca-
Kërce tek: