kosovaforum
me sa duket ende nuk je i regjistruar qfar prisni REGISTER

udhezime
jepni emrin, emailin dhe fjalekalimin ose passwordin
pastaj vetem shkoni tek opcioni log in ose identifikohu , jepni emrin dhe fjalekalimin
dhe ju beheni pjese e forumit tone

FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM


kosovaforum powered by : Besnik hack3r ®
 
ForumportaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 te gjitha poezit dashurie ktu

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

ama t'puth ama t'prek..un për ty po du me dek..
hajde afromu ngat...tu met pas ngat nat pernat..
buzet mi ki qershi..ti je për mu e un jom perty

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo ditë të jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se të kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie të pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
të tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria është kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji për aromen e lekures tande,me shumë se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shumë here me ty.
të kam bërë të ndihesh keq,e për qudi asnjehere nuk jam penduar me shumë se
sot,dhe sot me shumë se kurre po ndjej nostalgji për Ty......
të humba për gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

U NJOHEM ME një VESHTRIM,
U MIQESUAM ME një PUTHJE,
U ENDEM NE VORBULLEN E DASHURISE
SI DY të VERBER...
U DASHURUAM.
JETUAM të LUMTUR për një CAST,
VETEM për një CAST...
U NDAME ME një PUTHJE...

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

Puthjen qe ta dhurova/Ti me të jeton/
Dhe shpreson e shpreson....një puthje të tille shpirti yt prap ta perjeton/
Puthje qe të shkrin dale ngadale/Puthje qe të jep një dridhje/
Ty të mesova se si të puthesh/Ngase nuk i kishe me puthje as 2 lidhje

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

U NDAME ME një PUTHJE.
VETEM për një CAST..
JETUAM të LUMTUR për një CAST,
U DASHURUAM.
SI DY të VERBER...
U ENDIEM NE VORBULLEN E DASHURISE
U MIQESUAM ME një PUTHJE,
U NJOHEM ME një VESHTRIM,

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:23 am

Puthja ne dore=adhurim
puthja ne faqe=dua të jemi vetem shoke
puthja ne qafe=kam nevoj për ty
puthja ne buze=të dua ( dashuri )
puthja ne vesh=tallje
puthja ne ndonje vend tjeter=le të mos kalojm larg njeri tjetrit
shikim ne sy=puthme
luajta me floket=smund të jetoj pa ty
duart ne belin tand=të dua aq shum sa ste le dot të ikish.

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
besnik hack3r
V I P
V I P
avatar

Posts : 605
Join date : 20/08/2009
Age : 22
Location : Local Dick C:/hack WeB

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 8:24 am

Kam deshir të shof me sy,
qe gjithmon të jam me ty.
Kam deshir ty të takoj,
vetem ty të dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe një qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa të dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli të ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj
E di Qdo gje është KoT
Por Un Ty SmunD të HaRoJ "TË DUA

_________________


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosovaforum.forume.biz
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:01 am

NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR ,LAMTUMIR PER JET,PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI
,MOS NE ZEMREN TENDE,KA ZA VEND TJETER DASHURI,E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME
LOT,E TE MALLKOJ ,TY O IDIJOT,KU E LE PREMTIMIN,O DJAL QE MA DHE,JE DUKE E SHKEL, AS
PAK SPO E SHE,SE ME DO VEQ MUA ,NE DASHURI U BETOVE,QE I DO TJERAT KURR SME
TREGOVE,ZOTI TE DENOFT ,QE ME LE TE VETMUAR ,POR MUA EDHE ME SHUM ,NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:02 am

sod ket dit me zemer te uroj shendet e lumturi qdo dit te uroj drita allahut
rrugen na ndriqoft gjeneti stacioni i fundit per ne qoft

te kisha ni thik zemren me captu ne vend te gjakut del fjala te
duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ndoshta sjam e bukur ndoshta sjam simpatike por mjafton qe e kam zemren besnike
mos e rrit mendjen se kerkushi nuk je fundi fundit per mua zero je

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:02 am

Pse me lendove
kur me the se me dashurove
por un prap te dua
dhe pse ti u talle me mua

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:02 am

Buzqeshja jote me thot te dua..
Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe tme puthin mua..
Ti me bere Zemren shkrum..
Dua qe tme thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e qeta ENJGULIN qe e kerkova..
Vdekjen me nje her e harrova..
Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem nje nga mendja sme hiqet..
Zemra jote per mu a po diqet?
Qfar mendim ke per mua?
Shka ndjen ti me te vertet per mua?
Dua qe tma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam e humber..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
Kur nuk do te na humbet..!!

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:02 am

Zemer me mua kshtu nuk te shkon
A e din bre djal se jeten ta baj monoton
Ti e ke tradit te luash me nje femer
E un baby ta plasi at zemer
Kadal bre djal mos luaj shum
Se ta baj veten tollusum..

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:04 am

Në tër trrupin shikimin ma lëshon
Më pëlqen kur më ngacmon
Me bisht të syrit të vështroj
Buzën ngadal e kafshoj
Ti mendjen ta tranoj
Por që të më ofrohesh, stë lejoj
Plas prej atje dhe vetëm fantazo
Se në realitet më tepër sguxoj
Digjem si prush se as njé her skam të të provoj..
Ndoshta në duar të më kesh për një sekond
Gati shansën ta dhuroj!
Por mos u mashtro më larg me shpresa të vazhdojsh
Se S objekt për njeri skam mu ba
Mor sjam e leht, jam e fshtir të kam than!

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:05 am

Jane vargjet e fundit
qe i shkruaj per ty
Degjo,zemer nga gjumi zgjohu
nese dashuria jote ndaj
meje nuk u zhduk ..
Sonte ta them un nje kenge
qe nga mesi i zemres me dhimbje me del
teksti i te ciles eshte ,,dashuria jone,,
E ti nese ende me dashuron
degjo zemer e me kujto..
Kujtom ne ditet qe do vijne
atje ku do rish,ku ec dhe punon
kujtom naten para se me ra me flejt
se ne ender un do te vi
te me thuash dicka..
Mos qaj degjoe kete kenge dhe me kujto??
Po te tregoj-
Dashuria jote me rrembeu
shpirt e zemer mi preu
Shkove dhe zjarin me le
me bere hi me fute te gjall ne dhe..
Tani ku je??Me eren qe fryn
te dergoj te fala dhe lot
per ta ditur se nuk mundem
te te haroj dot...
E shkruaj kete poezi e qaj si dua
me lotet e mi bej krua..
zemer syt mi pervelove
shum te deshta ti me tradhetove..
Ki pak meshir degjoe kete keng deri ne mbarim
shihe fatin te mallkuar tim..
Nese te vjen nje shami
ne te plaget i kam mbyll
dije se ateher me ka mbulu dheu i zi.
Derdhe nje pik loti per hir te dashuris
Une nga qielli do te shikoj
ti jeten e lumtur do ta jetosh
diken tjeter do te dashurosh
momentet qe i bashk i perjetuam
do ti harosh....
Po un prap do te dashuroj em shpirt tek
ti gjithmon do te qendroj..
Te them edhe njeher mos me haro..
Nese qielli gjemon
kujto mallin qe desha te te takoj ..
Une ende bredh ne rrug te pakthim
un lutem te gjej strehim
te mundohem ti sheroj plaget e dashuris..
Tani me thuaj LAMTUMIR e ik
largou atje ku gjete dashurin
harom mua un nuk mundem ty..
Le te mbesim dy te huaj
edhe pse shum u dashuruam..
Un tani jam vetem kengetare e dashuris
qe kenget i thur dhe i kendoj PER TY

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:06 am

Dashuri e vdekur

Ah!Sikur edhe njeher te zgjohesha
nen zjarin e dashuris te te perqafoja .
Te te puthja ngadal e papushim
te hiqja merzin e shpirtit tim..
Te kalonim neper ato rug
qe tani mbeten shkret
ne ato rug qe ndajtem
cdo gezim e hidherim..
Tani vall ku je ti??
Un tretem ne dhe nuk pata mundesi
te zgjohem edhe njeher..
Ne mengjes te dy bashk
ne krahet e tu njeri i gjall ne parajs..
Te lutem o zot te lutem perendi
zgjom vetem njeher
ta puth ate qe e lash me lot ne sy..
Mos e bej dashurin ton te vdekur
kur ajo ende jeton..
Edhe pse kam me vdek te zemra e tij
gjithmon do te pushoj..
A harohen momentet qe kaluam bashk
afer njeri tjetrit cdo nat
A harohen ata sy
kur nuk me shihnin me lot ne sy
A harohen ata buz
qe me dhan puthjen e par..
Pse na beri perendia
dashurin ton te vdekur
a ne te gjall .....

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:06 am

SE TE DUA TY

Ne tel gitare
do te shpreh cdo fjale
kujtimet qe i perjetuam
bashke...do ti ringjall
Do te kujtoj ditet
qe me buzeqeshje i kaluam..
Ato dite kur u dashuruam
e kjo bot pati xhelozi
per te na ndare perjet
te na shkatroj lumturin.
Ne cdo skaje te botes
kerkoj shprese
ne qiellin e pafund
kerkoj nje yll
edhe ai u tret u zhduk
neper rug dua te
shenoj emrin tend.
Po toka u tha
dua te lotoj po
qielli nuk me la..
Tani vesh fustanin
e bardhe e po vij
tek ti dalngadale
jam e lumtur qe
do te jemi bashk kete nate..
Jo,jo kjo ishte nje ender
qe bash e kishim enderuar
disa vargje qe i kisha shenuar
e vertet ishte se dikujt
tjeter nuse i kisha shkuar...
Mundohem te te haroj
po nuk mundem dot
se te dua ty
s'di a e kupton..

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:07 am

Ylli

Ne eresiren e nates
kerkoj yllin ton
hena cdoher buzeqesh
lakmon dashurin ton..
Ri strukur ne gjirin tend
her qaj her qesh
as gezim as vaj nuk ndjej
her flas her hesht
si ti kud nuk gjej.
Peshperis ne veshin tend
e them nga nje fjal
asgje pervec fjales
,,mall''shikoj
hudh syt ngado
perseri lotet e tua ne faqe pikojn
dua ti fshi
ti nuk lejon
iken ngadal dhe shkon
perse kur nuk e kuptoj.
Ndoshta zoti na mallkoi
me largesi.
po kur nuk lejoi armik
ne dashurin ton..
Te lutem mos hesht
po tregoj botes sa
me dashuron .......

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:09 am

Tqajm se bashku moj poezi

Kujtimi i hidhur per ty me vite te tera mos tretet dashurija ime ndaj teje si nje histori te mbetet .
Pas shum vite kur te kujtoj do te qaj un si femij do te kujtoj ty me mall qe me dogjne rini.
Te deshiroj qdo te mire shko rruges sate ste ndaloj per dashurin qe pate ndaj teje kjo
poezi le tna kujtoj.
Po jetoj me shpres sepse vdekja se shpejti do te me vie te me marr nga kjo bot pa
shiju buzet e tij.
Qe perher do te kujtoj aq sa pata mundesi ne vend te kujtimit po ta dhuroj ket shkret
poezi.
Qka me mbet ne kete jet pos ky fati im i zi me ndihmo te qajm se bashku moj poezi

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:09 am

TE DUA VETEM TY

Ndoshta nuk jam aq e bukur ashtu siq ke enderruar ti,nuk jam princesh qe jeton ne pallat dhe ashte e mbushur me flori,un kam vetem nje zemer te mbushur me plot dashuri vetem kur te vdes do te pushoj duke te dashuruar ty.E di se nuk brengosesh per fjalet e mia se ti do te shkelesh mbi trupin tim si mbi nje lis te rrezuar nga era.Por un gjithnje do te bekoj ne dashuri fjala e fundit do te jet te dua vetem ty....

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:09 am

JETA MA DHA LOTIN

Jeta ma dha lotin ma mori buzqeshjen ma dha vuajtjen,ma mori shpresen ma mori gezimin,ma fali hidherimin, ma mori dashurin ma fali tradhtin ma mori dijenin ma fali varferin mi mori te gjitha qe kisha me par ma fali dhimbjen qe se deshiroja.Jeta por si nje lule qe lulzon dhe ndal nga dal fillon te vyshket eshte si nje det qe shendrrit erresiren eshte nje det i mbushur me lot te zhyt ne mendime e te tret ne bot.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:10 am

QIRINJET PA SHPRES

Qirinjet e mi te ndezur jan dy njeri per mua dhe tjetri per ty fakt sa shum te deshta se mohoj por se te dua prap se besoj.Zemren ta hapa per te hyr ejo per ta thy nje shpirt pa mekat pa tradhti sdite ta fshehesh ket dashuri.Dshuria eshte pauri po dite ta ruash te mbetet gjithmon ty po e refuzove ket ndjenje sdo te lind perseri.Buzeqeshjet tua me mashtruan edhe fjalet e mia me kan tradhtu dhe te kam tregu se sa te du.Ti se kutpon fjalen tradhti spse kjo ndjenje nuk gjendet tek ti.Nuk po du me as me te telefonu as mesashet e zjarrta mos me te shkru por numrin tend spo mundem me harru.Oj shoqet e mia me besoni se dobesia me e madhe tek ne qendron kur nje djalit i tregon se e don ndoshta jam e re tju keshilloj por nga pesimet e mia po ju tregoj.Nga pervoja po ju flas i kam tregu qe e dua sepse kam mendu se edhe ai me don pak mua rend paskam gabu as ne enderr sme paska paramendu.Qdo gje ka fundin e vet dhe kur e kuptoni mos u deshperoni ju sjeni mekatar qe e doni sjeni fajtor sepse keshtu eshte kur jetojm ne nje bot tradhtar.Nje histori me te deshta tja filloj puthjet e zjarrta tja dhuroj deshiren e flaket me te me jetu tjetra ka per ta perfundu.SHum qka kam mbet pa i tregu edhe pse ditarin kam deshte me ja tregu vuajtjet per te me i lexu por keshtu qenka shkru bashk me te mos me jetu....

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:10 am

NDOSHTA

Vitet po kalojn e un prap te dua,dashuria qe kam per ty kurr nuk u shua.Tani rri vetem ne nje dhom dhe fshij lotet qe rrjedhin si lum dhe ndonese si e qmendur te dua aq shum kam shpres se nje dit do te vish e do te me gezosh dhe ne perqafimi tend si e qmendur do te qesh e ndoshta prej gezimit do te vajtoj.Po un pres kot kur e di se ti nuk do te kethehesh dot.Ti me lendove per nje avantur te thjesht ti me braktise dhe me le te pres nje te ardhem te shkret,ndoshta edhe ti tani si un po vajton,ndoshta tani gabimin po e pranon,ndoshta kur te marresh vesh se zoti jeten ma ka marr do te vish dit e nat mbi varrin tim te qash.Ndoshta qdo nat do te me kerkosh pa pushim,ndoshta ne rrug si i qmendur do te bertitesh ''TE DUA''shpirti im.Ndoshta do te martohesh dhe baba i mire do te behesh por edi qe mua gjithmon do te me kujtosh,ndoshta do ti lutesh zotit qe e dhe ty jeten ta merr dhe te vish te un te hidhesh ne perqafimin tim te zjarrt ket tregim te dashuris per ty e kam keshtu te gjitha qka i kam perjetu ter keto vite me ty i kam shkru.Edhe pse sjemi bashk deri sa te vdes do te dashuroj po fati jon qenka i till qe dashuria jon te mbetet vetem nje deshir...

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:11 am

MALLKIMI

E mallkoj diten kur te takova
I mallkoj syt pse te shiqova
E mallkoj gojen pse te pershendeta
E mallkoj doren qe ta pata shtri
E mallkoj fjalen tende mirdita ti
E mallkoj prishtinen ku se pari her u pam
E mallkoj fatin qe pa ty mbeta
Mallkoj fatin per te cilin u ndam
Mallkoj jeten per genjeshtrat tua
E mallkoj zemren time qe u thy per ty
E mallkoj trupin dhe keta dy syt e mi

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
MΣПDIM ZΣKΛ
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Posts : 447
Join date : 25/08/2009
Age : 24
Location : Prishtin☺

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 10:11 am

I LUTA

E luta kohen te kthehet tmerreshem ushtoj.
E luta zemren te harroj ashper kundershtoj.
E luta syrin te mos qaj syri derdhi lot.
E luta doren te mos pershendes por ishte kot.
E luta veten tjeter kend te dashuroj jo tha kete smund ta bej.
E luta gojen te mos flas emrin tend e shqiptoj.
Bile ne enderr rri me mua me genje me thuaj te dua.
Se pa ty spo kalon jeta ne enderr prap ty te gjeta

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.mendizeka.tk
valdrinn
Designer
Designer
avatar

Posts : 405
Join date : 12/10/2009
Location : prishtine

MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   Tue Nov 03, 2009 12:15 pm

NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR ,LAMTUMIR PER JET,PERSE NUK E DI POR DESHIROJ TA DI
,MOS NE ZEMREN TENDE,KA ZA VEND TJETER DASHURI,E PREJ ASAJ DITE FAQET E MIJA ME
LOT,E TE MALLKOJ ,TY O IDIJOT,KU E LE PREMTIMIN,O DJAL QE MA DHE,JE DUKE E SHKEL, AS
PAK SPO E SHE,SE ME DO VEQ MUA ,NE DASHURI U BETOVE,QE I DO TJERAT KURR SME
TREGOVE,ZOTI TE DENOFT ,QE ME LE TE VETMUAR ,POR MUA EDHE ME SHUM ,NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: te gjitha poezit dashurie ktu   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
te gjitha poezit dashurie ktu
Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Skender Korça: Trajektore dashurie
» 30 FOTOT MË PREKËSE TË TË GJITHA KOHËRAVE
» Ramiz Dërmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Ora e dashurisë
» VLLASOVA MUSTA:TINGUJ ZEMRE , TIK – TAK - E DASHURIE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
kosovaforum  :: argetim dhe biseda te lira :: poezi-
Kërce tek: